לא רבים מודעים לכך אבל אחת המשימות המהותית וכבדת המשקל היא בחירה נכונה ומתאימה של הצבעים, שילוב נכון והתאמה בינם לבין חדרי הבית. איך נבחר את הצבעים שיתאימו זה לזה? איך נבחר כאלו שנאהב לראות לאורך זמן? איך נשנה את   ומראה החדר ללא מאמץ ואיך נדע שהצבעים שאנו אוהבים בכלל מתאימים זה לזה? ללא ספק זו משימה מאתגרת.

במאמר זה קיבצתי עבורכם מספר טיפים חשובים:

דמיינו את הבית כמכלול

בבחירת לוח צבעים חשבו על הבית כמכלול ולא על החדר הבודד. כדי לשמור על צבעוניות עקבית חשוב לוודא שלוח הצבעים מבוסס על חמישה צבעים עיקריים: לבן, למשל לדלתות קירות ותקרות, צבעים נייטרלים, כמו אפור או קרם למסדרונות, צבע לבחירתכם ושני צבעים תואמים נוספים. עיקרון ההרמוניה בין החדרים התאימות והאיזון הוא הגורם המשמעותי כאן.

הטמיעו איזונים בין הצבעים

חשבו בבואכם לתכנן על היחס 60:30:10 בבחירת כמות הצבע. 60% יהיה בצבע הדומיננטי (בדרך כלל הקירות),30% יהיה בצבע המינורי (בדרך כלל אריגים ,מצעים, ריהוט) ו -10% יהיו בצבע בולט לאביזרים נלווים בדרך כלל. טיפ חשוב -צבעים נועזים בשילוב לבן ולבן שבור יוצרים שילוב מדהים.

התאמת צבעים

צרו אשליה של הנמכת חלל או הרחבתו על ידי שימוש נכון בצבע

לדוגמא, קיר שצבוע בצבע חם מתרחב (צבע חם “מתפשט”) וצביעת התקרה באותו גוון כמו הקירות יוצרת אשליה של הגבהה. לחלופין, חזרה של אותו הצבע בפריטים שונים, כגון קירות ריהוט ותאורה תתרום לתחושה של הרמוניה, סדר ומכנה משותף גם אם מדובר על סגנונות שונים. אם למשל, בעיצוב מטבחים נשתמש בגוון של אדום לזכוכית ארונות המטבח אזי יתאים גוף תאורה בגוון אדום לפינת האוכל.

צרו את התדמית המתאימה לכם על ידי בחירת צבע מתאים

האם אתם מעוניינים בתדמית רשמית, אינטימית או טבעית? לדוגמא, גווני אדמה או טבע יתנו לכם תחושה כפרית ארצית ונינוחה. צבעים כמו כתום ואדום הם בעלי השפעה על התחושה שלנו כצבעים חמים, פותחי תיאבון וממריצים. לעומתם הסגול מעודד ריכוז ולכן יתאים יותר לחללי עבודה. האפור שנחשב כנייטרלי יוצר שלווה והכחול והירוק הם יותר מרגיעים. לעומת זאת אם חשקה נפשכם ברשמיות מומלץ להשתמש בשחור.

התאימו צבעים על ידי מונוכרום

שימוש במונוכרום- גוונים שונים של אותו צבע- ידוע כדרך בטוחה ליצירת שילוב הרמוני ורגוע. איך ניצור מונוכרום? ניקח את גלגל הצבעים (אדום, כחול, צהוב, כתום, ירוק סגול) ונוסיף לכל צבע לבן או שחור במינונים שונים. לדוגמא, מנעד הגוונים שבין אופוויט לחום. כך בעצם ניתן ליצור מונוכרום לכל צבע בגלגל הצבעים. עיצוב זה נחשב לעיצוב שמרני יחסית.

לסיכום: חישבו על הבגדים שלכם ועל עצמכם

ההמלצה החמה היא לפני הכול לתת מבט במלתחת הבגדים שלכם. היא יכולה לספק לכם רמזים על הצבעים האהובים עליכם. מעבר לכך תמיד הביטו פנימה לעצמכם. העצות שחלקנו כאן יגרמו לכל חלל להיראות טוב אך מה שיהפוך אותו להיראות נפלא זה הנגיעה של הביטוי האישיותי שלכם, האותנטיות שלכם. האם טעמכם הוא צבעוני או לבן? האם אתם חובבי האפור או הבז’? תנו ביטוי לאני הפנימי שלכם זוהי נוסחת הקסם לבחירה והתאמת צבעים מנצחת. כמובן שחשוב להתייעץ עם מעצבת פנים שתסייע לכם ותיתן זווית מקצועית וחשובה.

צרו קשר והשאירו פרטים לתיאום פגישת היכרותצרו קשר

 
אימוג'ו שיווק דיגיטלי | כל הזכויות שמורות לענת שמעוני זינגר - 2018 | דגניה 8 פתח תקוה 49778 |